artists: a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

alban skenderaj – vetem per ty lyrics

me mire te isha une nje shkemb
dhe dallget te rrihnin ne koken qe sme dhemb
nese me mire do te ishte te isha un nje mal
dielli me rreze te me griste kemishen e bardh
edhe me mir do te ishte
te kisha un nje peme me fruta e gjethe te blerta
qe kur te mos bien
me mire akoma do te ishte
te kisha un nje kenge tinguj e nota
te mblidhja ne çdo vend
por un e di e dashur
kam nje detyrim gjithmon me ty
ne lindje perendim
jo s’mund te jem
as shkemb, as mal, as peme
thjesht nje njeri per ty un do te jem
se ti je motiv i jetes time
veç per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty un enderroj
sikur te isha nje cope qielli
i ftoht ne zemren tende
do vija un te lendroja
edhe nje yll te isha me diellin drit ne sy
driten time te gjithen do te ta falja ty
ty vetem ty
ty vetem ty
ty gjithmone ty
ty vetem ty
por une e di
tani cdo gje ka nje kuptim
eshte thjesht nje ndjenje
pa fund pa perendim
tani po mund te jem dhe shkemb dhe mal dhe peme
gjithcka per ty
per ty une do te jem
se ti je motiv i jetes time
veç per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty un enderroj


- alban skenderaj lyrics

alban skenderaj - vetem per ty lyrics are property and copyright of their owners and provided for educational purposes and personal use only.